Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Bursa Tarım Fuarı'na Gezi

08 Ekim 2013 Salı - 08:29 -

Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Bursa Tarım Fuarı'na Gezi

 

Kurulduğu günden bu yana birliğimiz üyelerinin bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla etkinlikler düzenlemektedir. Birlik üyeleri 1-5 Ekim tarihleri arasında yapılan Bursa Tarım Fuarı’nı ziyaret edip, fuardaki stantları gezdiler. 55 kişilik grup stantlarda ikili görüşmeler yaparak bilgi ve becerilerini geliştirme imkanı bulmuşlardır.

FUARLAR UFKUMUZU AÇIYOR

ÇDSYB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin CİNBEK, üyelerimizden talep olması durumunda sektöre yönelik ücretsiz yurtiçi fuar gezileri düzenlediğini söyledi. Fuarların üyelerimiz açısından önemine değinen CİNBEK, şu bilgileri verdi:

“Sektörel olarak düzenlenen fuarlar birlik üyeleri açısından önemli ölçüde amacına ulaşıyor. Gerek Bursa gerekse Konya’da düzenlenen fuarlara üyelerden talep olması halinde gezi düzenliyor ve hangi fuar varsa üyeler bilgilendirilip olarak götürüyoruz. Katıldığımız bu fuarlarda da üyelerimiz firma yetkilileri ile tanışma ve son teknoloji makine ve ekipmanları görme fırsatı yakaladılar. Fuarların diğer bir avantajı da şehrinden dışarı çıkmayan üyelerimizin yeni yerler görerek yeni insanlarla tanışarak kendilerini hayvancılıkta tarımda nerede olduğumuzu daha iyi görme olağanı sağlamasıdır. Bu fuarlar üyelerimizin ufkumuzu açıyor ve kendimizi yenilememizi sağlıyor.

BUNDAN SONRA DÜZENLEYECEĞİMİZ EĞİTİM PROGRAMLARINDA ÖZELLİKLE GENÇ ÜYELERE YÖNELİK OLACAKTIR.

Daha çok fuar düzenleme ve fuarlara katılmamız için öncelikle üyelerimizin talepleri gerekiyor. Genç üyelerimizden daha çok ilgi ve talep bekliyoruz. Hayvancılık konusunda geleceğimiz olan gençlerin bu tür organizasyonlarla bilgi ve becerileri geliştirilerek hayvancılığımızın daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Üyelerimizin birbiriyle tanışması ve kaynaşması fikir alış verişinde bulunmaları bu tür organizasyonların katkısı çok büyüktür.

Teknoloji her geçen gün ilerliyor, sektörümüz kendini geliştiriyor ve yenileniyor. Bizler kendimizi geliştiremez ve yenilikleri takip edemezsek sektörde ilerlememiz söz konusu bile olmaz. Bu nedenle her sektörde olduğu gibi hayvancılık sektöründe de yenilikleri takip etmek durumundayız.

FUAR DÖNÜŞÜ ÇANAKKALE GEZİSİ
        Ülkemiz açısından çok büyük öneme sahip olan Çanakkale Şehitliğini yerinde görmek tüm üyelerimiz için büyük önem arz etmektedir. Bursa gezisinin ardından bizim için dönüm noktası olan, en büyük zaferlerinden birinin yaşandığı, acı gerçeklerin izlerini taşıyan Çanakkale Şehitliğine geçen üyelerimiz, burada tarihe tanıklık etti. Geçmişte yaşanan savaşın ve kazanılan zaferin mimarlarını ziyaret eden üyelerimiz, dualarla şehit ve gazilerimizi andı.

Üyelerimiz Çok Duygulandılar
        Birlik  Başkanı Hüseyin CİNBEK, düzenledikleri gezide öncelikli amaçlarının üyelerinin gelişimine katkı sağlamak olduğunu söyledi. Gezinin sadece gelişim amaçlı olmaması, maddiyattın yanı sıra maneviyata da önem verilmesi gerektiğini düşünerek Çanakkale gezisini programa dahil ettiklerini belirten CİNBEK, daha önce Çanakkale’ye gelmemiş üyelerimiz var. Arkadaşlık ortamı içinde, sonu zaferle sonuçlansa da, acıların en büyüğünün yaşandığı şehitlikleri, mevzileri gördük. Gördüklerimiz karşısında duygulandık, gözlerimiz doldu. Burada gördüklerimizi ve hissedeceklerimizi gelemeyen insanlara anlatacağız’ dedi. Geziye yoğun ilgi gösteren tüm üyelerine teşekkür eden CİNBEK, otobüsle gerçekleşen gezinin üyemiz için hem motivasyon, hem de yenilikleri görmesi açısından faydalı olduğuna dikkat çekti.